Kategorie
Aktualności

Dzikie zwierzęta w mieście

Grupa przedszkolaków siedząca w sali na prelekcji.

Miasta już od dawna nie są siedliskiem wyłącznie ludzkim. Wiele gatunków zwierząt, wypychanych ze swoich naturalnych terenów,  zaadoptowało się do nowych warunków życia, a inne, nęcone obfitym dostępem do wyrzucanych gdzie bądź resztek pokarmów i mniejszym zagrożeniem ze strony naturalnych wrogów, przywędrowało do miast, znajdując tu łatwiejszą możliwość przetrwania.

Wielu z nich nie ujrzymy za dnia, lecz nie znaczy to, że ich nie ma. Spotkania z dzikimi zwierzętami w mieście nie są już czymś rzadkim i zaskakującym. Dobrze więc jest wiedzieć z jakimi zwierzętami możemy się spotkać i  jak w przypadku takiego spotkania się zachować. Jak udzielić pomocy zwierzęciu, które tego potrzebuje i gdzie szukać specjalistów, którym ranne zwierzę należy przekazać.

O tym właśnie między innymi rozmawialiśmy z przedszkolakami z  Samorządowego Przedszkola nr 23, którzy chętnie dzielili się swoimi historiami w tym temacie.

Zajęcia prowadziła Pani Joanna Wójcik z Fundacji Dzika Klinika, za co serdecznie dziękujemy! Już myślimy nad kolejnymi. Tym bardziej, że okolice Fortu są bardzo lubiane przez różnego gatunku dzikich gości 🙂 

 

logo Fundacji Dzika Klinika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *