Kategorie
Aktualności

Fort Sidzina – zabytek pełen życia

Fort Sidzina – zabytek pełen życia! To projekt związany z otwarciem zabytkowego Fortu 52 1/2 S przy ul. Kozienickiej 33 w Krakowie. W ramach projektu oraz trwających w dniach 1-3 października Europejskich Dni Ptaków serdecznie zapraszamy na pierwszy spacer ornitologiczny dla całych rodzin. Wspólnie policzymy przelatujące ptaki, poznamy trasy ich wędrówek i odkryjemy gatunki zamieszkujące zielone tereny wokół Fortu.

W kolejnych dniach wolontariusze posprzątają tereny zielone wokół Fortu i wykonają prace pielęgnacyjne roślin fortowych.

10 października przypada Światowy Dzień Drzewa, z tej okazji zapraszamy na spacer, podczas którego poznamy drzewa i krzewy rosnące wokół Fortu. Zabytkowy drzewostan pamiętający czasy, gdy stacjonowały tu wojska austriackie.

Następnie zaprosimy młodzież do akcji zawieszania budek lęgowych i karmników. W warsztatach uczestnicy dowiedzą się o rodzajach budek lęgowych, jak przygotowywać budki i karmniki oraz jak je zawieszać.

Ostatnim punktem projektu będzie przygotowany questing z udziałem harcerzy, którego celem będzie znalezienie skarbu ukrytego na terenie zabytkowego Fortu.

Zapraszamy do odkrycia tego wyjątkowego miejsca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *