Kategorie
Aktualności

Akcja inwentaryzacja (dendrologiczna)

Szczegółową inwentaryzację zieleni fortecznej pod nadzorem specjalistów przeprowadziły trzy grupy wolontariuszy, w tym jedna działająca w ramach wolontariatu pracowniczego firmy Zurich Insurance Kraków.
W ostatnią sobotę (23.09.2023) odbył się warsztat podsumowujący inwentaryzację przeprowadzony przez dra inż. arch. kraj. Wojciecha Bobka.

W ramach projektu pod nazwą „Inwentaryzacja dendrologiczna zabytkowej zieleni fortowej wokół Fortu pancernego głównego 52 1⁄2 S Sidzina, należącego do dawnej Twierdzy Kraków” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa, Fundacja Pełna Życia prowadziła szereg działań mających na celu stworzenie dokładnego wykazu ilościowego i gatunkowego drzew i krzewów na danym terenie.

Szczegółową inwentaryzację zieleni fortecznej pod nadzorem specjalistów przeprowadziły trzy grupy, w tym jedna działająca w ramach wolontariatu pracowniczego firmy Zurich Insurance Kraków. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i trud włożony w pracę na rzecz realizacji projektu.

W ostatnią sobotę (23.09.2023) odbył się warsztat podsumowujący inwentaryzację przeprowadzony przez dra inż. arch. kraj. Wojciecha Bobka. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych warsztat odbył się w formie wykładu wewnątrz Fortu. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat inwentaryzacji dendrologicznej — po co, dlaczego i jak się ją robi oraz jak istotne jest jej przeprowadzenie w kontekście pielęgnowania zieleni fortecznej i dbania o bioróżnorodność na jego terenie. Pan Wojciech omówił także znaczenie strategiczne poszczególnych roślin w Forcie, a na najmłodszych czekał również mały konkurs z nagrodami.

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych spacer dendrologiczny został przełożony na październik. Więcej informacji pojawi się na social mediach Fundacji Pełnej Życia i Fortu Sztuki (i) Życia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z działań wolontariuszy oraz warsztatu podsumowującego inwentaryzację dendrologiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *