Kategorie
Aktualności Bez kategorii

Fantastyczne warsztaty literackie

plakat warsztatów literackich

 

Lubisz kreować alternatywne światy? Wychodzić poza znajomą rzeczywistość? Piszesz do szuflady, ale powoli zaczyna brakować w niej miejsca? Nie masz kim z rozmawiać o pisaniu i brakuje ci kogoś, z kim mógłbyś/mogłabyś dzielić się swoją twórczą pasją?

Przyjdź na fantastyczne warsztaty literackie – 24 listopada o godz. 17:30! Spotkamy się w zabytkowym, klimatycznym forcie, otoczonym ciszą i cieniami tańczących w mroku drzew.

Na warsztatach omówimy specyfikę baśni i powieści fantastycznych. Zastanowimy się, czym się różnią,  jakie stwarzają możliwości, a jakie ograniczenia.

Dowiesz się na jakie pułapki należy uważać konstruując światy alternatywne. Jak operować słowami, by tworzyć plastyczne, przesiąknięte magicznym klimatem opowieści. Skąd czerpać i inspirację i gdzie szukać pomysłów na historię. Jak dobierać lektury, by wzbogacić swój warsztat pisarski i pobudzić kreatywność. Co robić, gdy wena ucieka.

Jeśli masz ochotę, przynieś próbki swoich tekstów. Wspólnie je przeczytamy i omówimy.

 

Prowadząca: Małgorzata Wojtyczka – antropolożka, archeolożka, animatorka kultury. Pisze, maluje, fotografuje, recenzuje książki, autorka baśniowego bookstagrama Kadr pod Wiatr. Tematyką szczególnie jej bliską są edukacyjna rola baśni, folklor, kultura ludowa, legendy, mity i realizm magiczny w literaturze. Największą inspiracją jest świat przyrody.

 

Warsztaty są bezpłatne.

 

Dla kogo?

Młodzież (+ 14 lat)  i dorośli

Warsztaty adresowane są przede wszystkim do osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z pisaniem i chciałyby rozwinąć swoje umiejętności.

 

Kiedy?

24 listopada (czwartek) o godz. 17:30 – 19:00

 

Gdzie?

Fort Sztuki (i) Życia | Fort 52 1/2 S Sidzina

Ul. Kozienicka 33

30-397 Kraków

 

 

* Preferowany dojazd środkami komunikacji miejskiej – z pętli Czerwone Maki autobusem 116, przystanek Orszy – Broniewskiego. Organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych.

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *